Chemik Police z pucharem

W meczu finałowym Pucharu Polski na szczeblu ZZPN Chemik Police pokonał Kotwicę Kołobrzeg 3:2.

Policzanie już w drugiej minucie wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie od Nikity Vovchenko wykorzystał Mikołaj Midzio.

W 10 minucie Kotwica po strzale Dawida Wolnego wyrównała. Ale 24 minucie było już 2:1 dla Chemika. Drugi raz na listę strzelców wpisał się Mikołaj Midzio.

Na 8 minut przed końcem pierwszej połowy Nikita Vovchenko zdobył trzecią bramkę dla Chemika. Na przerwę policzanie schodzili prowadząc 3:1.

W drugiej połowie Chemik starał się bronić wyniku. Udawało się to do 89 minuty, kiedy to faulowany w polu karnym został Dawid Retlewski. Sędzia podyktował „jedenastkę”, którą na bramkę zamienił Adrian Szynka.

Trzeciej bramki Chemik nie dał jednak sobie strzelić i wynik 3:2 utrzymał się do końca.

Oprócz okazałego pucharu w nagrodę za zwycięstwo policki klub otrzymał 40 tysięcy złotych nagrody.

Chemik: Sasiak – Odlanicki-Poczobut (85′ Ziółkowski), Janicki, Wiejkuć, Szewczykowski, Kowalczyk M., Midzio (89′ Kowalczyk D.), Ława, Protasenko, Kapelusz (30′ Kraśnicki, 85′ Białek), Vovchenko

• 1:0 – 2 min. Mikołaj Midzio
  • 1:1 – 10 min. Dawid Wolny
  • 2:1 – 24 min. Mikołaj Midzio
  • 3:1 – 37 min. Nikita Vovchenko
  • 3:2 – 89 min. Adrian Szynka