Chemik słabszy od rezerw Pogoni

W XIV kolejce rundy jesiennej III ligi Chemik Police przegrał z Pogonią II Szczecin 2:0.

Początek spotkania należał do Pogoni, która zepchnęła Chemika do defensywy. Przewagę w tej fazie gry portowcy udokumentowali bramką strzeloną przez Mariusza Fornalczyka.

Później do głosu doszli żółto-zieloni, którzy stworzyli sobie też dwie bardzo dobre sytuacje do wyrównania. Nie wykorzystali ich jednak.

Po przerwie policzanie zaatakowali bardziej zdecydowanie. W 55 minucie zdobyli bramkę, po strzale Mikołaja Midzio piłka trafiła do bramki Pogoni, jednak sędzia odgwizdał spalonego.

W 76 minucie Pogoń przeprowadziła kontrę, po której padła drugi gol. Strzelił go Jakub Lis.

Policzanie walczyli do końca. W 82 i 83 minucie po strzałach Borysa Jałoszyńskiego i Bartłomieja Białka piłka dwa razy trafiła w słupek bramki Pogoni, ale do siatki nie wpadła ani razu i wynik już się nie zmienił.

W kolejnym meczu Chemik zmierzy się z Mieszkiem Gniezno.

Chemik: Brzozowski – Jakubiak, Stolz, Mykhailovskyy, Korotkiewicz (60′ Białek), Ława, Klimkowicz, Konik (75′ Dąbrowski), Jałoszyński, Midzio, Rudnik (46′ Kowalczyk D.)