Chemik wygrał wysoko

mecz Chemik Police - Dąb Dębno

Piłkarze Chemika Police w drugim meczu rundy wiosennej rozbili na własnym boisku ostatni w tabeli Dąb Dębno. Na stadionie przy ul. Piaskowej pokonali gości aż 9:0 (5:0).

Mecz był jednostronny. Piłkarze z Dębna nie potrafili zagrozić gospodarzom, a jedyną okazję na zdobycie gola mieli w 86 minucie, przy stanie 9:0.

Pierwsza bramka dla Chemika padła już w 3 minucie, jej strzelcem był Nikita Vovchenko. W 16 minucie było 2:0 dla naszej drużyny. Tym razem bramkę zdobył Jarosław Józwiak.

Na 3:0 podwyższył Vovchenko w 30 minucie. Czwartą bramkę zdobył Szymon Kapelusz  po indywidualnej akcji a wynik pierwszej połowy na 5:0 ustalił Nikta Vovchenko kompletując tym samym hattricka.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Goście próbowali się bronić a kolejne gole dla Chemika i tak padały.

Szóstą i siódmą bramkę dla żółtozielonych zdobyli wprowadzeni po przerwie Krystek i Gałecki, ósmą strzelił znów Vovchenko. Krystek zdobył jeszcze jedną bramkę w 85 minucie, ustalając wynik na 9:0.

W następnej kolejce piłkarze Chemika zmierzą się na wyjeździe z Zorzą Dobrzany.

Chemik: Szybka – Andrzejewski, Klimkowicz, Ziółkowski, Hajdukiewicz (60′ Maśniak), Kowalczyk, Ława B. (46′ Gałecki), Jóźwiak, Protasenko (70′ Maziarz), Kapelusz (46′ Krystek), Vovchenko

Dąb: Swakowski (75′ Paczewski) – Kreft (46′ Płuska), Korman, Niedźwiedzki, Żugaj, Majchrzak (46′ Pastwa), Jackowski, Olszewski, Stefański, Kuśnierczak

1:0 – 3 min. Nikita Vovchenko

2:0 – 16 min. Jarosław Jóźwiak

3:0 – 30 min. Nikita Vovchenko

4:0 – 32 min. Szymon Kapelusz

5:0 – 43 min. Nikita Vovchenko

6:0 – 58 min. Marcin Krystek