Chemik wygrał z Zorzą

mecz Chemik Police - Zorza Dobrzany

W trzeciej kolejce ligi okręgowej piłkarze Chemika Police wygrali u siebie z Zorzą Dobrzany 4:0.

Policzanie dość długo męczyli się z przeciwnikiem. Zespół z Dobrzan zwłaszcza w pierwszych 45 minutach postawił dość twarde warunki naszej drużynie. Mimo tego policzanom udało się stworzyć kilka sytuacji do zdobycia bramki.

Najbliżej pokonania bramkarza gości byli Marek Hajdukiewicz, którego strzał za pola karnego w 9 minucie meczu odbił się od poprzeczki i wylądował na linii bramkowej. Chwilę później w sytuacji sam na sam znalazł się Marcin Krystek. Niestety nasz napastnik przegrał pojedynek z Robertem Piłatem.

Swoją okazję miał też najlepszy strzelec żółto-zielonych Nikita Vovchenko. Jednak nie wykorzystał dośrodkowania Kapelusza i jego strzał odbił się od słupka bramki Piłata.

Zorza w pierwszej części meczu tylko raz zagroziła bramce Czarka Szybki. Na szczęście strzał z rzutu wolnego z około 18 metrów poszybował nad poprzeczką.

Druga połowa zaczęła się od drugiej żółtej kartki a w konsekwencji czerwonej dla zawodnika Zorzy Dobrzany Piotrowskiego. I tak od 47 minuty goście już do końca meczu grali w osłabieniu.

W 50 minucie po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym najprzytomniej zachował się Vovchenko i z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki. Zaledwie 5 minut później było już 2:0 dla Chemików a trafienie ponownie zaliczył Vovchenko.

Na kolejną bramkę musieliśmy czekać aż do 84 minuty gry. Wtedy to gola zdobył Karol Ława, który wykorzystał prostopadłe podanie Bartosza Ławy i w sytuacji sam na sam nie dał szans Piłatowi.

Wynik na 4:0 dla policzan ustalił w 89 minucie Bartłomiej Białek.

W kolejnym spotkaniu piłkarze Chemika zmierzą się na wyjeździe z drużyną Błękitnych II Stargard. Mecz ten zostanie rozegrany w sobotę, 9 września, o godzinie 18:00.

Chemik: Szybka – Ziółkowski, Jóźwiak, Andrzejewski, Janicki, Hajdukiewicz, Gałecki, Kapelusz(77′ Ława K.), Krystek(59′ Ława B.), Kowalczyk(77′ Maśniak), Vovchenko(70′ Białek)

Zorza: Piłat – Filocha, Pedrycz, Rembisz, Dotkowski, Kołodziej (65′ Tomporowski), Olejnik (89′ Dziewiński), Piotrowski, Dziewiński, Donifacy (55′ Krawczyk), Grzelak