Chemik wysoko wygrał z Ogniwem

Niktia Vovchenko główkuje

W meczu XI kolejki ligi okręgowej piłkarze Chemika Police pokonali na własnym boisku Ogniwo Babinek 8:0.

Spotkanie z Ogniwem mogło zacząć się fatalnie dla naszej drużyny. Goście stworzyli sobie dwie doskonałe okazje do zdobycia bramki, ale żadnej nie wykorzystali.

W 12 minucie meczu było 1:0 dla Chemika. Szybką kontrę wykończył Szymon Kapelusz.

Na kolejną bramkę trzeba było czekać do 37 minuty. Wtedy to po niefortunnej interwencji piłkę do własnej bramki wpakował Kamil Reformat.

Trzy minuty po przerwie było już 3:0. Swojego drugiego gola zdobył Szymon Kapelusz.

W 56 minucie meczu ten sam zawodnik strzelił czwartą bramkę dla Chemika. Wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką jednego z obrońców Ogniwa.

Mimo prowadzenia 4:0 piłkarze Chemika nie zwalniali tempa stwarzając sobie kolejne okazje. Cztery z nich wykorzystali, a strzelcami bramek kolejno byli Vovchenko, Protasenko i Bartosz Ława, który zdobył swojego pierwszego gola w barwach Chemika Police.

W kolejnym meczu podopieczni trenera Łukasza Borgera zmierza się na wyjeździe z ekipą Wybrzeża Rewalskiego Rewal.

Chemik: Szybka – Klimkowicz (46′ Maśniak), Andrzejewski, Hajdukiewicz, Szewczykowski, Kowalczyk (65′ Ziółkowski), Protasenko, Lewandowski (72′ Kołtunowski), Gałecki (46′ Ława), Kapelusz, Vovchenko

Ogniwo: Kądziołka – Janas, Waźniewski (70′ Kuzio), Łukaszewicz (30′ Reformat), Purtak, Kondraciuk, Woźniewski, Kaniecki, Malanowski, Gnap, Kreft

1:0 – 12 min. Szymon Kapelusz

2:0 – 37 min. Kamil Reformat (samobójcza)

3:0 – 48 min. Szymon Kapelusz

4:0 – 56 min. Szymon Kapelusz

5:0 – 73 min. Nikita Vovchenko

6:0 – 75 min. Andrzej Protasenko