Chemik wysoko wygrał w Dębnie

piłka nożna

W drugiej kolejce Wojewódzkiej Ligi Okręgowej piłkarze Chemika Police rozgromili na wyjeździe spadkowicza z IV ligi, drużynę Dębu Dębno. Wygrali 9:0 (3:0).

W sobotnim meczu gospodarze dotrzymywali kroku piłkarzom z Polic tylko do 17 minuty. Egzekucję rozpoczął Jarosław Jóźwiak, który strzałem z przewrotki zdobył bramkę na 0:1 . Dziesięć minut później było już 0:2 dla Chemika, po golu Marcina Krystka. W 37 minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Krystek.

Czwartą bramkę dla żółto-zielonych w 63 minucie zdobył wprowadzony po przerwie Nikita Vovchenko. Na 0:5 podwyższył Gałecki a minutę później było już 0:6 – gola strzelił Szymon Kapelusz.

Mimo prowadzenia sześcioma bramkami piłkarze Chemika nie zwalniali tempa i zdobyli jeszcze trzy bramki (Vovchenko, Lewandowski i ponownie Vovchenko).
W następnym meczu piłkarze Chemika zmierzą się na własnym boisku z Zorzą Dobrzany.

Chemik: Szybka – Ziółkowski (Maśniak), Andrzejewski, Janicki, Hajdukiewicz, Gałecki (Lewandowski), Kowalczyk, Jóźwiak, Protasenko (Vovchenko), Krystek (Ława K.), Kapelusz
Dąb: Koniecko – Wiśniewski, Majewski, Biernacki, Rajch, Płuska, Żugaj, Majchrzak, Pastwa, Jackowski, Laska