Flota rozbita. Chemik wygrał w Świnoujściu

W meczu siódmej kolejki drugiej rundy trzeciej ligi Chemik Police wygrał na wyjeździe z Flotą Świnoujście 4:1.

Mecz w pierwszych 30 minutach był wyrównany. Obie drużyny stwarzały sytuacje do zdobycia bramki. Ale w 32 minucie spotkania to policzanie wyszli na prowadzenie po szybkiej kontrze. Bramkę zdobył Mikołaj Midzio, a podawał Jakub Świder, który minął obrońcę gospodarzy i dokładnie zagrał w pole karne do kolegi.

Po przerwie gospodarze mocniej zaatakowali. Ale w 58 minucie zrobiło się 2:0 dla żółto-zielonych. Ponownie w roli głównej wystąpił Jakub Świder, który minął dwóch obrońców Floty i strzałem w długi róg pokonał Gądka.

Piłkarze Floty jeszcze nie otrząsnęli się po stracie drugiej bramki, a już przegrywali 3:0. Swoje drugie trafienie tego dnia zaliczył Mikołaj Midzio.

W 71 minucie meczu Flota zdobyła bramkę po strzale Pawła Iskry. Gospodarze rzucili się do ataków, jednak obrona Chemika skutecznie sobie z nimi radziła.

Wynik meczu na 4:1 dla policzan ustalił w 85 minucie Michał Chyrek, a asystę zaliczył Mikołaj Midzio.

W następnym meczu Chemik zmierzy się na własnym boisku z Gwardią Koszalin.

Chemik: Brzozowski – Białek, Kosacki, Michałowski, Klimkowicz, Jakubiak, Szala (7′ Roszczyk, 46′ Chmielowiec), Midzio, Data (17′ Dyczewski), Świder, Chyrek

• 0-1 32 min. Mikołaj Midzio
  • 0-2 58 min. Jakub Świder
  • 0-3 64 min. Mikołaj Midzio
  • 1-3 71 min. Paweł Iskra
  • 1-4 86 min. Michał Chyrek