Gdzie najszybciej przyjmie specjalista

wyszukiwarka wolnych terminów u lekarzy specjalistów

Masz skierowanie na specjalistyczne badanie lub konsultację? Możesz łatwo sprawdzić, gdzie najszybciej je dostaniesz. Wejdź na stronę z informacjami o terminach leczenia. Jest przyjazna także osobom niewidomym i niedowidzącym.

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił wyszukiwarkę, w której możemy sprawdzić, gdzie najszybciej uzyskamy pomoc lekarza. W bazie adresów i telefonów informatora znajduje się blisko 14 tys. placówek medycznych, które udzielają świadczeń w ramach umowy z NFZ.

Korzystając z nowej wyszukiwarki sprawdzimy przede wszystkim: gdzie i kiedy najszybciej uzyskamy pomoc lekarza, ile osób oczekuje aktualnie na leczenie w placówce, którą wybraliśmy, czy w szpitalu lub poradni znajdują się udogodnienia dla pacjentów takie jak: parking, podjazd dla wózków, winda czy specjalnie dostosowana łazienka dla osób niepełnosprawnych.

Znajdziemy tam również adresy, numery telefonów do poszczególnych poradni i szpitali. Możemy nawet sprawdzić na mapie, gdzie znajduje się dany szpital czy poradnia.

Ten „Informator o Terminach Leczenia” zastąpił funkcjonującą poprzednio wyszukiwarkę kolejki.nfz.gov.pl.

Zmianie uległa nie tylko szata graficzna, ale również sposób prezentowania danych – informuje NFZ. – Dodano nowe funkcjonalności dedykowane osobom niepełnosprawnym, takie jak kontrast, powiększanie strony czy dostosowanie informatora do obsługi przez czytniki ekranu.

Informacje o terminach leczenia są przekazywane do NFZ bezpośrednio przez placówki medyczne. Szpitale i poradnie są zobowiązane do przekazywania co tydzień do Oddziału Wojewódzkiego NFZ informacji o prowadzonych listach osób oczekujących na leczenie.

Jeżeli zdarzy się sytuacja, że termin, który usłyszymy umawiając się na wizytę w poradni jest inny od terminu zaprezentowanego w informatorze – można to zgłosić bezpośrednio poprzez stronę informatora w polu: zgłoś uwagę. Każde takie zgłoszenie będzie wyjaśnione z placówką medyczną.

Informator NFZ jest jednym z najpopularniejszych źródeł pozyskiwania informacji o terminach leczenia – dodają urzędnicy NFZ. – Dotychczas średnio w miesiącu korzystało z niego ponad 53 tys. użytkowników. Dziennie, to ok. 8 tys. zapytań. Najczęstsze wyszukiwania dotyczą świadczeń rezonansu magnetycznego, poradni okulistycznej czy oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.