Inauguracja na piątkę

piłkarze dziękują sobie po meczu

W pierwszym meczu rundy rewanżowej piłkarze Chemika Police pokonali Mierzyniankę Mierzyn 5:0. Spotkanie miało być rozegrane w Mierzynie, ale z powodu złego stanu boiska przeniesiono je do Polic na stadion przy ul. Piaskowej.

Od początku spotkania stroną dominującą byli policzanie. Pierwszą groźną sytuację stworzyli w 18 minucie meczu. Niestety strzał Szymona Kapelusza wylądował na poprzeczce.

W 35 minucie meczu było 1:0 dla Chemika. Błąd obrońcy i bramkarza Mierzynianki wykorzystał Kapelusz i z najbliższej odległości wpakował piłkę do pustej bramki.

Osiem minut później padła kolejny gol dla Chemika. Tym razem dośrodkowanie Trajkowskiego wykorzystał Paweł Szewczykowski i zrobiło się 2:0.

W 63 minucie padła trzecia bramka dla żółto-zielonych. Wprowadzeni chwilę wcześniej Vovchenko i Protasenko do spółki z Jóźwiakiem przeprowadzili koronkową akcję, którą wykończył Vovchenko pakując piłkę do bramki po dośrodkowaniu Jóźwiaka.

Vovchenko zdobył też bramkę na 4:0 w 79 minucie, po szybkiej kontrze i dobrym podaniu Trajkowskiego. Kropkę nad „i” w 85 minucie meczu postawił Szymon Kapelusz i Chemik ostatecznie pokonał Mierzyniankę Mierzyn 5:0.

Kolejnym przeciwnikiem Chemików będzie drużyna z Dębna. Mecz ten zostanie rozegrany w sobotę 17 marca o godz. 12:00.

Chemik: Szybka – Ziółkowski, Hajdukiewicz(74′ Gałecki), Andrzejewski, Szewczykowski, Jóźwiak(74′ Maśniak), Ława B., Klimkowicz(62′ Vovchenko), Kapelusz, Krystek(62′ Protasenko), Trajkowski

Mierzyn: Konopka – Gliński, Włodarski, Olechowski, Sowiński(71′ Welcz), Gładzki, Kutyło, Szymański, Kopaniecki(82′ Oniszczenko), Kosior(85′ Moniuk), Rajmer

1:0 – 35 min Szymon Kapelusz

2:0 – 43 min Paweł Szewczykowski

3:0 – 63 min Nikita Vovchenko

4:0 – 79 min Nikita Vovchenko

5:0 – 85 min Szymon Kapelusz