Police niegościnne dla Białych. Wygrana Chemika

W XV kolejce IV ligi na stadionie przy ul. Siedleckiej Chemik Police wygrał z Białymi Sądów 2:1. Bramki dla policzan zdobyli Dawid Szala i Manuel Ponce Garcia.

Goście zajmują wyższą pozycję w tabeli, ale to żółto-zieloni od początku nadawali ton grze. Na pierwszą bramkę trzeba było jednak czekać do 33 minuty. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Dawida Szali, ten popędził wzdłuż pola karnego i strzałem z około 20 metrów pokonał bramkarza Białych.

Trzy minuty później Chemik prowadził 2:0. Piłkę na wolne pole zagrał Natan Konik, przejął ją Manuel Ponce Garcia, minął bramkarza i wpakował ją do siatki.

Na początku drugiej połowy nadal dominowali policzanie. Ale od 64 minuty musieli grać w dziesiątkę – czerwoną kartką ukarany został kapitan Chemika Emil Andrzejewski. Drużyna z Sądowa mocniej zaatakowała i 2 minuty później zdobyła bramkę kontaktową po trafieniu Eryka Tyszenko.

Po stracie gola Chemik się cofnął i szukał szans w grze z kontry. Ostatecznie korzystny wynik policzanom udało się utrzymać do końca meczu.

Chemik: Piekutowski – Dyczewski, Andrzejewski, Korzec, Jakubiak, Data (80’ Endene), Konik (60’ Dąbrowski), Korotkiewicz, Szala, Ponce Garcia, Białek

• 1:0 – 33 min. Dawid Szala
  • 2:0 – 36 min. Manuel Ponce Garcia
  • 2:1 – 66 min. Eryk Tyszenko