Porażka w Stargardzie

mecz Błękitni Stargard - Chemik Police

W meczu IX kolejki IV ligi piłkarze Chemika doznali porażki w spotkaniu z Błękitnymi II Stargard 4:2. Bramki dla Chemika zdobyli Szymon Kapelusz i Emil Andrzejewski.

Gospodarze objęli prowadzenie w 16 minucie. Na strzał z około 25 metrów zdecydował się Patryk Włóka i zaskoczył Cezarego Szybkę.

Od 30 minuty policzanie musieli grać w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartką ukarany został Bartosz Ława. Dwie minuty później drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Jakub Ostrowski.

Po przerwie na boisku pojawili się Marcin Krystek i Szymon Kapelusz. Te zmiany sprawiły, że policzanie prawie nie schodzili z połowy gospodarzy. Wreszcie w 62 minucie piłkę do bramki wpakował Kapelusz.

Kiedy wydawało się, że bramka wyrównująca to tylko kwestia czasu, na stadionie przy ul. Ceglanej zgasło światło. Przerwa trwała blisko 15 minut.

Po wznowieniu gry policzanie bardziej się odkryli i narazili się na kontry. Po jednej z nich w polu karnym napastnika Błękitnych faulował Klimkowicz i sędzia główny podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Włóka.

W 88 minucie po rzucie wolnym piłkę do bramki Błękitnych wpakował kapitan Chemika Emil Andrzejewski. Ale tuż przed końcowym gwizdkiem po kolejnej kontrze zespołu ze Stargardu wynik meczu na 4:2 ustalił Napora.

W następnej kolejce drużyna Chemika spotka się na własnym boisku z Gryfem Polanów. Mecz zostanie rozegrany w sobotę, 6 października, o godz. 12:00.

Chemik: Szybka – Odlanicki-Poczobut, Andrzejewski, Hajdukiewicz (46′ Krystek), Szewczykowski (75′ Klimkowicz), Gałecki (46′ Kapelusz), Ława B., Protasenko, Białek (60′ Woś), Ziółkowski, Vovchenko