Trzy punkty dla Chemika. Wygrana na wyjeździe

W meczu XX kolejki III ligi Chemik Police wygrał na wyjeździe z Bałtykiem Koszalin 3:2. Bramki dla policzan zdobyli Mikołaj Midzio (dwie) i Michał Chyrek.

Piłkarze Chemika od początku zaatakowali i stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia bramki. Najlepszą mieli w 28 minucie, kiedy w polu karnym piłkę ręką zagrał zawodnik Bałtyku i sędzia podyktował rzut karny. Wykonywał go Ilia Michałowski, ale jego strzał obronił Oskar Pogorzelec.

Policzanie atakowali dalej. W 43 minucie po sprytnie rozegranym rzucie wolnym bramkę zdobył Mikołaj Midzio.

W drugiej połowie zaatakowali gospodarze. W 61 minucie meczu po strzale Macieja Gregorka zrobiło się 1:1.

Gospodarze z remisu cieszyli się zaledwie trzy minuty. Jakub Świder zagrał ze skrzydła do wbiegającego w pole karne Michała Chyrka, a ten technicznym strzałem pokonał bramkarza Bałtyku.

Cztery minuty później było 3:1 dla Chemika. Swoją drugą bramkę strzałem głową zdobył Mikołaj Midzio.

Bałtykszybko odpowiedział trafieniem Pawła Raka, ale była to już ostatnia bramka w tym meczu.

W następnej kolejce Chemik Police zagra u siebie z GKS Przodkowo.

Chemik: Brzozowski – Dąbrowski, Palej, Kosacki, Białek, Jakubiak, Michałowski, Świder, Midzio, Data (70’ Konik), Chyrek

• 0:1 – 43 min. Mikołaj Midzio
  • 1:1 – 61 min. Maciej Gregorek
  • 1:2 – 64 min. Michał Chyrek
  • 1:3 – 68 min. Mikołaj Midzio
  • 2:3 – 71 min. Paweł Rak