Trzy punkty u siebie. Chemik wygrywa

W meczu XXII kolejki piłkarze Chemika Police wygrali na własnym boisku z Iną Goleniów 3:0.

Mecz zaczął się od ataków policzan, którzy przejęli inicjatywę i konsekwentnie dążyli do objęcia prowadzenia. Udało się to w 14 minucie. Kapitalnym uderzeniem z woleja z około 20 metrów popisał się Gracjan Szczytniewski.

W pierwszej połowie okazje do zdobycia bramek miały jeszcze obie drużyny. Wynik jednak się nie zmienił.

Po przerwie policzanie atakowali, a goście szukali okazji w grze z kontry. W 60 minucie Chemik zdobył bramkę na 2:0. W polu karnym Iny w rękę został trafiony Sznałbel i sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Dawid Szala.

W 70 minucie gospodarze podwyższyli wynik na 3:0. Swoje ósme trafienie w lidze zanotował Manuel Ponce Garcia. Była to ostatnia bramka w tym meczu.

Chemik: Piekutowski – Dyczewski, Andrzejewski, Janicki, Szczytniewski, Michałeczko (46’ Bieniek), Szala, Data (88’ Gajos), Jędraszak (74’ Drumlak), Ponce Garcia, Białek (84’ Mazanek)

• 1:0 – 14 min. Gracjan Szczytniewski
  • 2:0 – 60 min. Dawid Szala
  • 3:0 – 70 min. Manuel Ponce Garcia