Wygrana na koniec rundy

mecz Chemik Police - Stal Szczecin

Piłkarze Chemika Police w ostatnim meczu w rundzie jesiennej sezonu 2017/18 pokonali u siebie Stal Szczecin 4:0.

Ostatni mecz Chemika przy Siedleckiej rozgrywany był w fatalnych warunkach atmosferycznych. Od rana padał deszcz i boisko na stadionie ledwo nadawało się do gry.

Chemicy od początku próbowali narzucić swój styl, jednak to Stal mogła zdobyć pierwszą bramkę. W 22 minucie meczu w polu karnym ręką zagrał Michał Maśniak i sędzia podyktował jedenastkę dla gości.

Do piłki podszedł Bogacz i strzelił pewnie, ale sędzia nakazał powtórkę, gdyż jeden z zawodników Stali zbyt wcześnie wbiegł w pole karne. Drugi strzał Bogacza obronił Szybka.

Minutę później było 1:0 dla Chemika. Szybka kontra, główka Kapelusza i policzanie wyszli na prowadzenie. W 53 minucie ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 strzałem zza pola karnego.

Na kolejną bramkę dla Chemika trzeba było czekać do 80 minuty. Wtedy to na 3:0 podwyższył wynik Nikita Vovchenko. Bramkę na 4:0 strzelił w 88 minucie debiutujący w drużynie seniorów 17-letni Mikołaj Trajkowski. Był to jego pierwszy kontakt z piłką w tym spotkaniu.

Na koniec rundy piłkarze Chemika Police zgromadzili na swoim koncie 41 punktów. Daje im to pierwsze miejsce z przewagą 6 punktów nad Błękitnymi i aż 13 punktów nad trzecią w tabeli Flotą Świnoujście.

Piłkarze Chemika nie mają jeszcze przerwy świątecznej. Do 20 grudnia będą w okresie roztrenowania, po którym udadzą się na zasłużone urlopy. Do treningów wrócą na początku stycznia.

Chemik: Szybka – Maśniak (62′ Klimkowicz), Hajdukiewicz, Andrzejewski, Szewczykowski, Kowalczyk, Jóźwiak (73′ Krystek), Gałecki (73′ Protasenko), Lewandowski, Vovchenko (82′ Trajkowski), Kapelusz

1:0 – 24′ Szymon Kapelusz

2:0 – 53′ Szymon Kapelusz

3:0 – 80′ Nikita Vovchenko

4:0 – 88′ Mikołaj Trajkowski