Zwycięstwo na koniec rundy

W XVI kolejce III ligi Chemik Police pokonał na własnym boisku Górnik Konin 3:0. Bramki dla żółto-zielonych zdobyli Szymon Kapelusz i Adam Wiejkuć.

Pierwszy gol padł po 16 minutach gry. Podanie Jarosłąwa Jóźwiaka z połowy boiska wykorzystał Kapelusz i strzałem głową przelobował bramkarza Górnika.

W 44 minucie meczu goście mieli jedyną okazję do zdobycia bramki. Piłkę z linii bramkowej wybił jednak Adam Wiejkuć.

Po przerwie policzanie nadal przeważali. Na kolejną bramkę trzeba było jednak czekać do 69 minuty. Po rzucie wolnym najwyżej do dośrodkowania Jóźwiaka wyskoczył Wiejkuć i głową skierował piłkę do siatki.

W 75 minucie było 3:0. W pobliżu pola karnego faulowany został Kapelusz. Poszkodowany wykonał rzut wolny. Bramkarz Górnika odbił piłkę, ale dobitki Wiejkucia już nie obronił.

Był to ostatni mecz Chemika u siebie w rundzie jesiennej III ligi. Na kolejne trzeba poczekać do wiosny.

Chemik: Brzozowski – Odlanicki-Poczobut, Wiejkuć, Janicki, Klimkowicz (69′ Szewczykowski), Jóźwiak (81′ Protasenko), Bedliński, Peda (81′ Ziółkowski), Jałoszyński (86′ Kąkol), Sobecki, Kapelusz

1:0 – 16’ Szymon Kapelusz

2:0 – 69’ Adam Wiejkuć

3:0 – 75’ Adam Wiejkuć