W najbliższą niedzielę (24 sierpnia), na obiektach sportowych w Tanowie, odbędzie się festyn charytatywny. Dochód zostanie przeznaczony na pomoc rodzinie poszkodowanej w pożarze, do którego doszło 22 lipca w tej miejscowości. Impreza zacznie się o godz. 12:00.
Organizatorami akcji są społecznicy zrzeszeni w nieformalnej grupie „Koncerty Charytatywne”, a także polickie sołectwa, organizacje pozarządowe, lokalni przedsiębiorcy… Koordynatorzy, Piotr Kołacki i Andrzej Rogowski, podkreślają, że celem jest zebranie funduszy na remont domu i zakup niezbędnego wyposażenia dla rodziny, która straciła niemal cały dobytek.
Mecz piłkarski i licytacje
W programie festynu jest wiele atrakcji, a głównym punktem ma być mecz piłki nożnej z udziałem drużyn Świtu Skolwin, Ehrle Dobra oraz drużyny z rocznika 2002. Zaplanowano też licytacje – do zdobycia będą koszulki znanych piłkarzy, w tym Piotra Zielińskiego i Kamila Grosickiego, oraz opaska kapitańska Górnika Zabrze z podpisami Łukasza Podolskiego i Rafała Janickiego. Będą również gadżety od Grupy Azoty.
Atrakcje dla każdego
Uczestnicy imprezy będą też mogli wziąć udział w zajęciach jogi oraz w konkursach sportowych, takich jak rzuty karne z udziałem siatkarek Chemika Police. Na scenie wystąpią zespoły muzyczne i taneczne. Nie zabraknie również stoisk gastronomicznych, które przygotują m.in. polickie sołectwa.
Dla tych, którzy chcieliby wspomóc pogorzelców, a nie będą mogli dotrzeć do Tanowa, Kub Sportowy Police poprowadzi w niedzielę dodatkową zbiórkę na dmuchańcach rozstawionych w Policach (przy ul. Wyszyńskiego, naprzeciwko galerii Hosso).

