Nie daj się oszustowi

chroń swoje dane przed oszustami

Jeżeli ktokolwiek, podający się za pracownika socjalnego, prosi o przekazanie oszczędności, albo o wskazanie miejsca ich przechowywania, albo o jakąkolwiek wpłatę na poczet obiecywanego zasiłku, to…. Uwaga! Nie jest to pracownik socjalny! Zgłoś to na policję. Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej uczula na oszustów, którzy podają się za pracowników socjalnych. I radzi jak rozpoznać przestępcę oraz jak się przed nim ustrzec. Warto te wskazówki przekazać bliskim: mamie, tacie, babci, dziadkowi… To seniorzy stają się najczęściej ofiarami tego typu przestępstw.

więcej...

Czas po „500 plus”

rodzina na spacerze

Można już kompletować wnioski o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500 plus” na nowy okres – 2017/2018. Będą one przyjmowane od 1 sierpnia. W gminie Police z programu korzysta  ponad 2,5 tysiąca rodzin. Średnio miesięcznie wypłacanych jest 3600 świadczeń, na łączną kwotę 1,75 mln zł.  Ale uwaga – są zmiany przepisów, które mogą niektórych pozbawić tego świadczenia.

więcej...

Na wakacje z kartą

dziecko kąpiące się w morzu

Jeśli planujesz wyjazd za granicę: na zakupy, do rodziny czy na wakacje, pamiętaj, aby zabrać ze sobą EKUZ. Europejska  Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego uznawana jest w placówkach publicznej służby zdrowia we wszystkich krajach Unii Europejskiej (UE) oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA: Islandia, Norwegia, Szwajcaria, Liechtenstein).

więcej...