Zajrzyj do średniowiecznej wioski. To blisko

Ruiny klasztoru augustiańskiego w Jasienicy przeobrażą się w średniowieczną wioskę (fot. archiwum)

W ostatnią sobotę wakacji nie można się nudzić. I żeby tego nie robić, nie trzeba nawet samemu organizować sobie zajęć. W gminie Police jest kilka gotowych propozycji na ten dzień. Sygnalizujemy niektóre.

Ruiny klasztoru augustiańskiego w polickiej Jasienicy właśnie w tę sobotę (30 sierpnia) przeobrażą się w średniowieczną wioskę rzemieślniczą i staną się scenerią dla inscenizacji koronacji Bolesława Chrobrego na pierwszego króla Polski. Początek o godz. 15. Wstęp wolny. Będą inscenizacje, rekonstrukcje, stoiska rzemieślnicze i wiele innych propozycji. Można też przywdziać na tę okazję własnoręcznie wykonany strój nawiązujący do epoki będącej tematem tego wydarzenia – za najciekawszy przewidziano nagrodę. Więcej informacji na temat tego wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

Tego samego dnia na polickim osiedlu, na placu przy ul. Roweckiego, o godz. 16 rozpocznie się Osiedlowa Potańcówka, a na niej m.n. disco, bachata, salsa. Organizuje ją Rada Osiedla nr 7. I zapowiada słodki poczęstunek oraz moc pozytywnej energii.

W tę sobotę będzie się też działo w Trzebieży, na tamtejszym kompleksie turystycznym, czyli przy plaży. O godz. 17 rozpocznie się tam senioriada – to wydarzenie taneczne integrujące pokolenia, a o godz. 19.30 – kino plenerowe, a w nim komedia „Poznaj mojego tatę”. Natomiast na godz. 21.30 zaplanowano tu imprezę sołecką.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.