Druga wygrana Chemika

mecz Pogoń Połczyn-Zdrój - Chemik Police

W meczu II kolejki IV ligi piłkarze Chemika Police pokonali na wyjeździe Pogoń Połczyn-Zdrój 3:0. Bramki zdobyli: Midzio, Protasenko i Andrzejewski.

Przez pierwsze 15 minut środowego meczu pomiędzy Pogonią a Chemikem więcej z gry mieli gospodarze i to oni stworzyli sobie jako pierwsi groźne sytuacje do zdobycia bramki. Dopiero później policka drużyna przejęła inicjatywę.

Pierwsza bramka dla Chemika padła w 32 minucie, a jej strzelcem był Mikołaj Midzio. Na kolejne trafienia trzeba było czekać do 66 i 69 minuty meczu.

Na 2:0 dla Chemika podwyższył Andrzej Protasenko, który wykorzystał dobre podanie od Szymona Kapelusza. Trzy minuty później wynik meczu ustalił kapitan Chemika Emil Andrzejewski, po rzucie rożnym i sprytnym zgraniu piłki przez Adama Wiejkucia.

Następny mecz Chemik zagrają już w najbliższą sobotę. Na własnym stadionie o godz. 12:00 podejmie Olimp Gościno.

Chemik: Szybka – Szewczykowski, Andrzejewski, Wiejkuć, Ziółkowski (79′ Woś), Kowalczyk M. (71′ Gałecki), Protasenko, Kapelusz, Midzio (59′ Białek), Krystek (59′ Klimkowicz), Vovchenko

1:0 – 32 min Mikołaj Midzio

2:0 – 66 min Andrzej Protasenko

3:0 – 69 min Emil Andrzejewski