Azoty 3 miliony, Agata Meble milion. Na walkę z koronawirusem

zakłady chemiczne z ulgą

Każda z czterech kluczowych spółek Grupy Azoty przeznaczy po 750 tys. zł na walkę z koronawirusem w swoim regionie. Wcześniej milion na ten cel zadeklarowała firma Agata.

Zarządy i rady nadzorcze spółek Grupa Azoty, Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Kędzierzyn”, Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” i Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” głosowały nad uchwałami w sprawie darowizn w sobotę i w niedzielę (14 i 15 marca). W sumie przeznaczą 3 miliony złotych na walkę z koronawirusem.

Każda ze spółek przekaże po 750 tys. zł szpitalom, zakładom opieki zdrowotnej i służbom sanitarnym zlokalizowanym przede wszystkim w regionach swojej działalności. Darowizny mogą mieć charakter pieniężny i rzeczowy. Te ostatnie obejmą m.in. specjalistyczny sprzęt medyczny, lekarstwa i środki higieniczne. Są już prowadzone rozmowy z pierwszymi beneficjentami.

– Rozumiemy powagę sytuacji i wspieramy wysiłki rządu, władz lokalnych i wszystkich służb zaangażowanych w walkę o powstrzymanie epidemii – powiedział Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty. – To wielki wysiłek całego państwa i wszystkich obywateli, i każdy musi pomagać na miarę swoich możliwości. Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o utworzeniu centralnych szpitali zakaźnych w Puławach, Kędzierzynie, Dąbrowie Tarnowskiej oraz Szczecinie, czyli w miejscowościach, które są siedzibami lub znajdują się w pobliżu naszych głównych spółek. Jesteśmy w bezpośrednim kontakcie z tymi szpitalami, z którymi określamy dodatkowe ich potrzeby, które w miarę możliwości zostaną również sfinansowane przez Grupę Azoty.

W sobotę, 14 marca, o przekazaniu miliona złotych na walkę z koronawirusem poinformowała spółka Agata, do której należy sieć sklepów Agata Meble. Pieniądze mają być przeznaczone na zakup sprzętu medycznego i środków zabezpieczenia sanitarnego.

– Wszyscy, nasi pracownicy, klienci oraz ich rodziny, stoimy w obliczu nowej, trudnej sytuacji i nie wiemy, co przyniesie nam przyszłość – powiedział Grzegorz Przondziono, prezes Agata SA.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.