Azoty nadal będą wspierać polickie siatkarki. Umowa na kolejny sezon podpisana

O podpisaniu umowy sponsorskiej na kolejny sezon poinformowali w sobotę, 30 stycznia, przedstawiciele KPS Chemik Police i Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” SA. Nie zdradzili jednak, na jaką sumę opiewa kontrakt.

– Na tę chwilę o konkretnej kwocie niestety nie mogę powiedzieć. Najpierw są działania korporacyjne, dopiero później możemy o czymkolwiek mówić. Te informacje otrzymacie państwo na pewno zaglądając na sprawozdania giełdowe – mówi Mariusz Kądziołka, wiceprezes GA Zakłady Chemiczne „Police”. – Umowę podpisaliśmy na sezon, tak jak to zwykle bywa. Ale już rozmawiamy o sezonie następnym.

– Chciałbym podziękować Grupie Azoty za długofalowe wspieranie klubu – mówi Paweł Frankowski, prezes KPS Chemik Police. – Są naszym właścicielem i z tego nadzoru właścicielskiego wywiązują się w sposób wzorowy. W sporcie zawodowym najważniejsza jest stabilność finansowania klubu. Chodzi o to, żeby sportowcy nie myśleli o tym, czy pieniądze wpłyną im na konto, ale zajmowali się tylko i wyłącznie uprawianiem swojej dyscypliny.

– Dziękuję Grupie Azoty za decyzję o kontynuowaniu wsparcia finansowego, i to na bardzo wysokim poziomie – mówi Ryszard Czarnecki, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – To jest bardzo ważne nie tylko w kontekście podwórka krajowego, ale też walki o najwyższe trofea. Jest rzeczą bardzo ważną, aby kontrakty sponsorskie były nie co roku podpisywane, ale z perspektywą na przykład trzyletnią. Jestem po rozmowach z Ministerstwem Aktywów Państwowych, aby umożliwić klubom siatkarskim zawieranie dłuższych kontraktów ze sponsorami ze spółek skarbu państwa.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.