Bałtyk lepszy od Chemika w pierwszym meczu rundy rewanżowej

W pierwszym meczu rundy rewanżowej Chemik Police przegrał na własnym boisku z Bałtykiem Koszalin 0:3.

Piłkarze Bałtyku wyciągnęli wnioski z przegranego dwa tygodnie temu meczu z Chemikiem, który odebrał im szansę na grę w grupie mistrzowskiej. Nie rzucili się do ataku. Policzanie mieli więcej z gry, jednak nie potrafili tego wykorzystać.

W 14 minucie po rzucie rożnym i strzale z główki Jasitczaka drużyna z Koszalina wyszła na prowadzenie. Żółto-zieloni rzucili się do ataku, jednak nie potrafili się przebić przez dobrze grającą obronę Bałtyku.

Po przerwie gra wyglądała podobnie. Chemik przeważał, jednak w 62 minucie po błędzie w obronie bramkę zdobył Pietrykowski i zrobiło się 2:0 dla Bałtyku.

Na dodatek od 70 minuty policzanie musieli grać w dziesięciu. Czerwoną kartką ukarany został Dawid Szala.

Wynik meczu na 0:3 w 81 minucie ustalił Forczmański.

W następnej kolejce Chemik zagra kolejny mecz na własnym boisku. W sobotę, 17 kwietnia, o godzinie 14:00 podejmie Unię Janikowo.

Chemik: Brzozowski – Dąbrowski, Palej, Kosacki, Klimkowicz, Endene (75’ Korotkiewicz), Jakubiak, Świder, Midzio, Data (65’ Szala), Chyrek (80’ Konik)