Bez ważnego powodu nie idź do urzędów. W Policach ograniczenia

Gminne oraz powiatowe urzędy i jednostki im podległe mocno ograniczają swoje kontakty z petentami. Powód oczywisty: zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Nie musisz – nie idź do urzędu.

– Karta wędkarska to nie jest ważny powód – mówi starosta Andrzej Bednarek. – Prosimy o odłożenie tego typu spraw do czasu, aż sytuacja się uspokoi. To bardzo ważne, bo chodzi o zdrowie mieszkańców i urzędników.

O wyrozumiałość prosi też burmistrz Polic Władysław Diakun.

– Przepraszam wszystkich mieszkańców za te niedogodności, ale podyktowane są troską o zdrowie nas wszystkich – mówił Władysław Diakun. – Proszę, aby sprawy, które nie są pilne, nie wymagają natychmiastowej decyzji, przełożyć na termin późniejszy. Te, które nie wymagają wizyty w urzędzie, załatwić telefonicznie lub drogą mailową. Wiele spraw można także załatwić poprzez ePUAP. Opłaty i przelewy sugeruję wykonywać drogą elektroniczną. W przypadku konieczności osobistego załatwiania spraw, proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny, aby umówić się z pracownikiem urzędu na konkretny termin. Bezterminowo odwołane są też moje poniedziałkowe przyjęcia interesantów.

Numery telefonów do Urzędu Miejskiego w Policach: 91-431-18-30 lub 91-431-18-55. Można też się kontaktować drogą elektroniczną: sekretariat@ug.police.pl

Podobnie kontakt telefoniczny i mailowy ma od poniedziałku obowiązywać w Starostwie Powiatowym w Policach. Do urzędu powinni przychodzić tylko ci, którzy mają do załatwienia tutaj naprawdę pilną sprawę, wymagającą osobistej wizyty.

– Od poniedziałku Starostwo Powiatowe w Policach będzie przyjmowało tylko tych interesantów, którzy albo wcześniej umówią się drogą telefoniczną , albo zjawią się osobiście w urzędzie z argumentacją, że ich sprawa jest naprawdę bardzo pilna – mówi Mirosław Antoniewicz, sekretarz powiatu polickiego. – Godziny pracy urzędu pozostają bez zmian. Głównym wejściem będzie to z drzwiami rozsuwanymi. Będzie tam wydzielona przestrzeń do obsługi umówionych wcześniej petentów, albo przychodzących z naprawdę pilnymi sprawami. Będą się tam kontaktować z merytorycznymi pracownikami. Podobnie będzie zorganizowana praca w wydziałach przy ul. Kresowej. Od piątku już nieczynna jest filia Wydziału Komunikacji i Dróg w Przecławiu.

Telefon do kancelarii starostwa przy ul. Tanowskiej – 91-43-28-100; do kancelarii przy ul. Kresowej: 91-42-47-989.

Do telefonicznego kontaktu, zamiast osobistych wizyt, zachęcani też są klienci Powiatowego Urzędu Pracy.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.