Bieg Korczaka w Policach (zdjęcia z biegów dzieci)

Około 600 osób wystartowało w sobotę (13 kwietnia) w II Biegu Korczaka. To impreza organizowana przez SOSW Nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo im. Marii Grzegorzewskiej w Policach.

W różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach rywalizowało ponad 400 dorosłych osób i prawie 200 dzieci. Dzieci startowały w kategoriach wiekowych. Był też bieg na wózkach. A dorośli brali udział w nordic walking na 5 kilometrów oraz w biegu głównym także na 5 kilometrów.

W biegu na 200 metrów w kategorii wiekowej do lat 7 wystartowali m.in. bracia Olivier (7 lat) i Ksawier (6 lat). Starszy z braci na metę dotarł pierwszy, został zwycięzcą tego biegu.

Lubią sport – mówi Ewelina Popiela z Polic, mama chłopców. – Grają też w piłkę. Startują w wielu biegach organizowanych w Policach. Wspierają się i są dumni z siebie nawzajem. Między nimi nie ma rywalizacji. Lubią tego rodzaju zawody.

Na tej imprezie i tak medale były dla każdego młodego zawodnika. Wystarczyło dotrzeć na metę z uśmiechem.

W biegu na wózkach wystartowali m.in. zawodnicy doświadczeni w licznych mistrzostwach i spartakiadach organizowanych przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji, która była partnerem także polickiego II Biegu Korczaka.

Przyjechałam tutaj z Bobolic koło Koszalina – mówi 16-letnia Sandra Oleksy, która była najlepsza wśród dziewcząt w biegu na wózkach. – Specjalnie się do tego biegu nie przygotowywałam. Oczywiście zrobiłam wcześniej rozgrzewkę. Startowałam już w wielu zawodach, także w spartakiadach organizowanych przez FAR. W swoim dorobku mam już medale i puchary. Do Polic przyjechałam, żeby obejrzeć ośrodek, w którym być może rozpocznę naukę. A przy okazji zapisałam się do biegu.

Zwycięzcy biegu na wózkach nie ukrywali, że na co dzień dbają o formę.

Ćwiczę na siłowni – przyznawał 14-letni Kacper Szczepaniak z Wałcza, który w biegu na wózkach był najlepszy wśród chłopców. – Muszę mieć siłę w rękach, które przecież w takim biegu zastępują mi nogi. Startuję w licznych zawodach organizowanych przez FAR i zdobywam na nich puchary.

Poniżej zdjęcia z biegów dzieci. Pod tym linkiem zaś galeria fotografii z biegu głównego.

[WRGF id=4876]

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.