Burmistrz Polic: nie ma możliwości bezpiecznego przeprowadzenia wyborów prezydenckich

burmistrz Polic Władysław Diakun

Burmistrz Polic, Władysław Diakun, poinformował Komisarza Wyborczego w Szczecinie, że nie ma możliwości bezpiecznego i należytego przeprowadzenia zarządzonych na 10 maja 2020 r. wyborów prezydenckich na terenie gminy Police. To w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

Burmistrz zwraca m.in. uwagę, że już teraz Urząd Miejski działa w ograniczonym zakresie, przyjmuje interesantów tylko w szczególnie uzasadnionych przypadkach. Niemożliwe więc jest zorganizowanie pierwszych posiedzeń obwodowych komisji wyborczych, w trakcie których do urzędu może przyjść ponad 200 osób. To – i konieczność przeszkolenia członków komisji – byłoby zagrożeniem dla zdrowia pracowników urzędu i samych członków komisji.

Do tego, podaje także burmistrz, obwody głosowania znajdują się w szkołach, przedszkolach oraz świetlicach osiedlowych czy sołeckich. Na co dzień (w czasie normalnego funkcjonowania) korzysta z nich wielu mieszkańców gminy, głównie dzieci.

Burmistrz zauważył także, że środki przekazane na organizację wyborów nie pokrywają kosztów związanych z zabezpieczeniem komisji w maseczki, płyny dezynfekujące, jednorazowe długopisy czy rękawiczki.

Cała treść stanowiska burmistrza Polic jest opublikowana na oficjalnej stronie gminy.

One Thought to “Burmistrz Polic: nie ma możliwości bezpiecznego przeprowadzenia wyborów prezydenckich”

  1. Policzanin

    Bravo Panie Burmistrzu !

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.