Chciał dać w łapę więc posiedzi

podejrzany o pedofilię trafił za kratki

Kierowca, który najpierw nie zatrzymał auta do kontroli, a potem próbował dać policjantom łapówkę, trafił do aresztu. Może spędzić za kratkami nawet 5 lat.W miniony piątek wieczorem policjanci z Polic chcieli na ul. Tanowskiej zatrzymać opla, który przekroczył dozwoloną prędkość. Kierowca jednak jeszcze przyspieszył i próbował uciec. W pewnym momencie porzucił auto i ruszył dalej pieszo. Policjanci jednak szybko go dogonili.

Zatrzymany był nietrzeźwy – miał prawie promil alkoholu we krwi. Okazało się, że to obywatel sąsiedniego państwa, który był już w Polsce karany i ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Po złapaniu próbował dać policjantom pieniądze w zamian za puszczenie go wolno.

W niedzielę Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód zdecydował o umieszczeniu zatrzymanego w areszcie na dwa miesiące. Mężczyzna może spędzić za kratami nawet pięć lat – 1 czerwca 2017 roku zmieniły się przepisy i za ucieczkę przed policyjną kontrolą grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.