Chemik Police przywiózł punkt z Gniezna

Chemik Police zremisował na wyjeździe z Mieszkiem Gniezno 1:1. Bramkę dla policzan zdobył Mikołaj Midzio.

Żółto-zieloni od początku zaatakowali. Już na początku mogli prowadzić, ale w 4 i 6 minucie okazji nie wykorzystali Mikołaj Midzio i Sebastian Rudnik.

W 10 minucie po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do Midzio, a ten strzałem po ziemi pokonał bramkarza gospodarzy. Chwilę później po rzucie rożnym mogło być 2:0, ale po strzale głową Rudnika piłka trafiła w słupek.

Później policzanie zmarnowali kilka doskonałych okazji do podwyższenia wyniku, i w pierwszej, i w drugiej połowie.

Za to gospodarze już w końcówce przeprowadzili akcję, po której w polu karnym Hubert Siluk faulował Dawida Urbaniaka. Sędzia podyktował rzut karny, a skutecznie wykonał go sam poszkodowany.

Chwilę później mecz się zakończył – a Chemik zamiast 3 punktów wywiózł z Gniezna tylko 1.

Chemik: Brzozowski – Jakubiak, Telicki (75′ Siluk), Stolz, Klimkowicz, Konik, Ława, Jałoszyński, Białek (80′ Augusto), Midzio, Rudnik (65′ Świder)

• 0:1 – 10 min., Mikołaj Midzio
  • 1:1 – 90 min., Dawid Urbaniak