Chemik Police rozbił Arkonię

piłka nożna

Piłkarze Chemika Police zrewanżowali się Arkonii za poprzedni sezon. Wygrali w Szczecinie aż 6:0.

W poprzednim sezonie policcy piłkarze w dwumeczu z zespołem z Lasku Arkońskiego zdobyli tylko jeden punkt. Tym razem w pierwszym spotkaniu wygrali 6:0, i to na wyjeździe.

Strzelanie rozpoczął Szymon Kapelusz w 12 minucie. W 38 minucie było już 0:2 -dośrodkowywał Bartosz Ława, a do siatki trafił Emil Andrzejewski. Na minutę przed końcem pierwszej połowy żółtozieloni zdobyli trzecią bramkę. Strzelcem był Paweł Szewczykowski.

Na czwartą bramkę dla Chemika trzeba było czekać do 65 minuty. Wtedy po składnej akcji całego zespołu gola strzelił Nikita Vovchenko.

W 70 minucie z boiska wyleciał zawodnik Arkonii Dawid Langner i gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę. Osłabienie gospodarzy wykorzystał Chemik, który zdobył jeszcze dwie bramki, a ich strzelcami byli Wojtek Gałecki i Nikita Vovchenko.

W następnym meczu piłkarze Chemika Police zmierzą się na własnym boisku z beniaminkiem ligi okręgowej, Wichrem Brojce.

Chemik: Szybka – Andrzejewski (72′ Klimkowicz), Janicki, Szewczykowski, Hajdukiewicz, Jóźwiak(46′ Gałecki), Kowalczyk (79′ Ziółkowski), Ława B., Białek, Kapelusz (60′ Protasenko), Vovchenko

Arkonia: Klichowski – Bogdaniec, Kleszczyński, Kochański, Król, Langner, Łaszkiewicz (46′ Borys), Paszkiewicz (46′ Małek), Rygiel (77′ Stasiak), Walles, Kossakowski

0:1 – 12 min. Szymon Kapelusz

0:2 – 38 min. Emil Andrzejewski

0:3 – 44 min. Paweł Szewczykowski

0:4 – 68 min. Nikta Vovchenko

0:5 – 81 min. Wojciech Gałecki

0:6 – 89 min. Nikita Vovchenko