Chemik przegrał kolejny mecz na własnym boisku

W szóstej kolejce drugiej rundy Chemik Police przegrał na własnym boisku z Unią Swarzędz 1:3.

Mecz zaczął się źle dla policzan. W 15 minucie po rzucie rożnym najwyżej do piłki wyskoczył Łopatka i strzałem głową pokonał Brzozowskiego.

Po stracie bramki żółto-zieloni ruszyli do ataku. W 40 minucie po indywidualnej akcji bramkę na 1:1 zdobył Dominik Dąbrowski, który odebrał piłkę zawodnikowi Unii, wpadł w pole karne i mocnym strzałem pokonał golkipera Unii.

Druga połowa zaczęła się od ataków piłkarzy Chemika, którzy jednak marnowali stworzone okazje. A na dodatek od 55 minuty musieli grać w dziesięciu, gdyż drugą żółtą kartką został ukarany Klimkowicz.

Chwilę później goście przeprowadzili kontrę, po której w polu karnym Palej faulował ich zawodnika i sędzia podyktował rzut karny. Wykorzystał go Barabasz.

Policzanie mimo osłabienia próbowali odrabiać straty. Ale w 78 minucie meczu goście znów przeprowadzili kontratak, po którym trzecią bramkę dla Unii zdobył Paczyński.

Chemik: Brzozowski – Palej (65′ Chyrek), Kosacki, Siluk (80′ Kamiński), Klimkowicz, Jakubiak, Michałowski, Data (60′ Szala), Dąbrowski (75′ Chmielowiec), Midzio

• 0:1 – 15 min Łopatka
  • 1:1 – 40 min Dąbrowski
  • 1:2 – 58 min Barabasz
  • 1:3 – 78 min Paczyński