Chemik przegrał z wiceliderem

W piętnastej kolejce IV ligi Chemik przegrał na wyjeździe z wiceliderem – Kluczevią Stargard – 2:1.

Policzanie już w pierwszej akcji meczu mogli zdobyć bramkę. Nieporozumienie obrony Kluczevii wykorzystał Marcel Czajkowski, ale gospodarzy uratował bramkarz.

W jedenastej minucie zrobiło się 1:0 dla Kluczevii. Błąd obrony Chemika wykorzystał Sitkowski, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

Żółto-zieloni po stracie bramki ruszyli do odrabiania strat. Wypracowali dwie doskonałe okazje do zmiany wyniku jeszcze przed końcem pierwszej połowy, ale żadnej nie wykorzystali.

Po przerwie policzanie opanowali środek pola i zepchnęli zespół ze Stargardu do obrony. Jednak dopiero w 67. minucie po podaniu Szali w sytuacji sam na sam znalazł się Wiktor Kurzawa i strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza gospodarzy Marka Ufnala.

Z remisu Chemik cieszył się zaledwie 4 minuty. Drugi tego dnia błąd w obronie wykorzystał Bartoszyński i wbił piłkę do bramki Chemika.

Więcej goli już nie padło i policzanie przegrali 2:1. W następnej kolejce Chemik zagra u siebie z Orłem Wałcz.

Chemik: Piekutowski – Szczytniewski, Bochan, Janicki, Białek, Bieniek (70’ Ratajczyk), Szala (80’ Adriano), Honda, Czajkowski (55’ Kurzawa), Dąbrowski, Andrzejewski