Chemik wygrał z Olimpem. Piorunująca końcówka

W 24 kolejce IV ligi piłkarze Chemika Police wygrali na własnym stadionie z Olimpem Gościno 4:2 (0:1).

Policzanie od początku przeważali. Mieli kilka okazji do zdobycia gola, jednak żadnej nie wykorzystali. Za to tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła na przedpole do niepilnowanego Słobody. Napastnik gości spokojnie ją przyjął, uderzył i Olimp wyszedł na prowadzenie.

Po przerwie policzanie jeszcze mocniej przycisnęli piłkarzy z Gościna. W 51 minucie po rzucie wolnym piłka trafiła do Manolo, który wyłożył ją do wchodzącego w pole karne Bartłomieja Białka, a ten uderzył w długi róg i zrobiło się 1:1.

W 73 minucie było już 2:1 dla Chemika. Po raz kolejny asystą popisał się Manuel Ponce Garcia, który tym razem zagrał piłkę do Emila Jędraszaka, a ten pokonał bramkarza gości.

Niestety w 80 minucie Olimp wyrównał. Niezdecydowanie obrony Chemika wykorzystał Marcin Nowicki.

Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do policzan. W 90 minucie bramkę na 3:2 zdobył wprowadzony po przerwie Dominik Dąbrowski, a wynik na 4:2 ustalił w 3 minucie doliczonego czasu gry Ponce Garcia, który wykorzystał rzut karny po faulu na Jędraszaku.

Chemik: Piekutowski – Dyczewski, Janicki, Korzec, Szczytniewski, Bieniek, Data, Jędraszak, Białek, Ponce Garcia, Drumlak (46’ Dąbrowski)