Chemik wysoko wygrał z Odrą

mecz Chemik Police - Odra Chojna

Piłkarze Chemika Police w piątej kolejce ligi okręgowej pokonali na własnym boisku Odrę Chojna 7:1. Trzy gole strzelił Jarosław Jóźwiak.

Goście stawiali skuteczny opór naszemu zespołowi do 37 minuty. Wtedy po rzucie rożnym zamieszanie w polu karnym wykorzystał debiutant Daniel Kołtunowski. Dwie minuty później było już 2:0. Przed polem karnym sfaulowany został Kapelusz. Bramkę z rzutu wolnego zdobył sam poszkodowany i piłkarze Chemika schodzili na przerwę z dwubramkową zaliczką.

Zaraz po przerwie na 3:0 podwyższył Jóźwiak. W 55 minucie było już 4:0 dla żółtozielonych – ponownie piłkę do bramki Odry wpakował Jóźwiak, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Kołtunowskiego. Trzy minuty później Jóźwiak strzelił bramkę na 5:0 i tym samym skompletował hattricka. Tym razem jednak dogrywającym był Szewczykowski.

W 71 minucie po samobójczym strzale Łukasza Głowackiego było 6:0 dla Chemika. Minutę później honorową bramkę dla Odry zdobył Jakub Pożyczka. Wynik na 7:1 w 86 minucie ustalił rezerwowy Marcin Krystek, który wykorzystał dogranie Nikity Vovchenko.

W następnej kolejce zespół Chemika Police zmierzy się na wyjeździe z Iskrą Golczewo.

Chemik: Szybka – Szewczykowski, Andrzejewski, Janicki, Ziółkowski (58′ Vovchenko), Kowalczyk, Ława B. (68′ Krystek), Protasenko, Jóźwiak (58′ Maśniak), Kołtunowski, Kapelusz (68′ Klimkowicz)

Odra: Andrzejewski A. – Flis (65′ Bułchak), Ogonowski, Chwałek, Kusiak, Madera, Andrzejewski P., Pożyczka, Piątek (75′ Miler), Głowacki, Borczyński

1:0 – 37 min Daniel Kołtunowski

2:0 – 39 min Szymon Kapelusz

3:0 – 48 min Jarosław Jóźwiak

4:0 – 55 min Jarosław Jóźwiak

5:0 – 58 min Jarosław Jóźwiak

6:0 – 62 min Łukasz Głowacki (samobójcza)