Chemik zreważował się Błękitnym

W rozegranym 1 maja meczu XXVI kolejki IV ligi piłkarze Chemika wygrali na własnym boisku z Błękitnymi II Stargard 4:1.

W rundzie jesiennej w Stargardzie policzanie ulegli Błękitnym 4:2. Za powiadało się więc, że mecz nie będzie łatwy.

Żółto-zieloni od początku zaatakowali i już po 4 minutach wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie Szymona Kapelusza wykorzystał Nikita Vovchenko i zrobiło się 1:0 dla Chemika.

W 19 minucie mogło być 2:0. W polu karnym ręką zagrał jeden z obrońców Błękitnych i sędzia Kwiecień wskazał na jedenasty metr. Vovchenko nie wykorzystał jednak okazji.

Zrehabilitował się w 36 minucie – po rzucie rożnym zdobył drugą bramkę.

Po przerwie w 53 minucie Chemik podwyższył wynik 3:0 po drugim rzucie karnym, tym razem podyktowanym za faul na Kapeluszu. Wykorzystał go sam poszkodowany.

W 60 minucie goście zmniejszyli przewagę Chemika po golu Michała Barańskiego. Ostatnie zdanie należało jednak do policzan – bramkę na 4:1 zdobył Michał Janicki.

Chemik: Sasiak – Szewczykowski, Wiejkuć, Janicki, Odlanicki-Poczobut (60′ Krystek), Ława (85′ Ziółkowski), Jóźwiak, Protasenko (75′ Moroza), Midzio, Kapelusz, Vovchenko

• 1:0 – 4 min. Nikita Vovchenko
  • 2:0 – 36 min. Nikita Vovchenko
  • 3:0 – 53 min. Szymon Kapelusz
  • 3:1 – 60 min. Michał Barański
  • 4:1 – 80 min. Michał Janicki