Cmentarz przed dniem Wszystkich Świętych

Policzanie od co najmniej kilku dni liczniej odwiedzają groby swoich bliskich. Szczególnie to widać w okolicach największego cmentarza przy ul. Tanowskiej w Policach. Administracja wydłużyła teraz godziny udostępniania go dla osób odwiedzających.

Właśnie rozpoczął się ostatni weekend przed dniem Wszystkich Świętych. Na pewno wiele osób wykorzysta go na porządkowanie grobów, przygotowania do tego święta. Na miejscu już od kilku lat dostępne są potrzebne akcesoria: konewki, grabie, szczotki… Można je pożyczyć, a po użyciu koniecznie odłożyć na miejsce, żeby inni też mogli skorzystać. Przy tych stojakach niektórzy odkładają też zużyte znicze – tzn. oprawy, do których wystarczy dołożyć wkład i można użyć ponownie. Oczywiście na miejscu są też czynne punkty handlowe, w których można kupić znicze, kwiaty, gotowe wiązanki i kompozycje.

I uwaga – generalnie w okresie jesienno-zimowym (od 1 października do 31 marca) cmentarze komunalne w Policach dostępne są dla odwiedzających od godz. 7.00 do godz. 18.00. Ale od 27 października do 31 października cmentarz przy ul. Tanowskiej będzie dostępny do godz. 22. Natomiast 1 i 2 listopada jest udostępniany od godz. 7.00 do czasu opuszczenia cmentarza przez wszystkie osoby odwiedzające groby.

A pod tym linkiem znajdziesz informacje na temat komunikacji miejskiej na Wszystkich Świętych.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.