Ćwierć miliarda dla Polic. Na nową drogę

fot. screenshot z briefingu

Gmina Police dostała 245 mln zł dofinansowania na budowę drogi dojazdowej do węzła „Police” na projektowanej zachodniej obwodnicy Szczecina.

To dotacja z V edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. W tym etapie rozdysponowano prawie 5 mld zł na 52 przedsięwzięcia. Jednym z dwóch beneficjentów w województwie zachodniopomorskim jest Gmina Police (drugi to Koszalin).

– To dofinansowanie ma szersze znaczenie, nie tylko dla Polic – mówi wojewoda Zbigniew Bogucki. – Zyska na tym cała aglomeracja szczecińska. Police uzyskały jedno z największych dofinansowań w kraju. 245 milionów zł to jest naprawdę potężna kwota, która pozwoli zrealizować inwestycję, która siłami samorządu nie mogłaby być zrealizowana. Mamy ćwierć miliona złotych na to, żeby budować obwodnicę Polic, żeby skomunikować Szczecin, Police i całą aglomerację policką także z zachodnią obwodnicą Szczecina. Ten projekt wpisuje się w cały plan budowy infrastruktury aglomeracji szczecińskiej, można powiedzieć, że jest jednym z najważniejszych elementów zachodniego obejścia Szczecina.

Dofinansowanie jest bezzwrotne. Obejmuje 98% wartości inwestycji.

– Te 245 milionów to jest roczny budżet całej gminy Police – mówi burmistrz Polic Władysław Diakun. – To jest kwota, która będzie dobrze spożytkowana. Budujemy infrastrukturę drogową, budujemy połączenia drogowe. Ta inwestycja będzie z pożytkiem dla całej społeczności lokalnej, dla województwa zachodniopomorskiego i dla Polic.

Do tematu wrócimy.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.