Darmowe autobusy i tramwaje

kasownik w autobusie SPPK

Do poniedziałku (17 września) rano pasażerowie szczecińskiej komunikacji miejskiej nie muszą kasować biletów. Ale tylko na niektórych trasach.

Pasażerowie linii łączących prawo- i lewobrzeże nie będą musieli kasować biletów podczas całkowitego zamknięcia Trasy Zamkowej – informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. – Nitka wjazdowa do miasta będzie niedostępna dla samochodów od piątkowego wieczora do wczesnych godzin porannych w poniedziałek.

Do 17 września nie będzie trzeba kasować biletów na liniach 2, 7, 8, 61, A, B, C, G, H, 522, 531 i 532. Szczecińscy radni zgodzili się na propozycję ZDiTM, aby wprowadzić zwolnienie z opłat za przejazd nimi na czas całkowitego zamknięcia nitki wjazdowej na Trasie Zamkowej.

Zawarliśmy także umowę z koleją – dodaje Hanna Pieczyńska. – Daje ona możliwość podróżowania z biletami okresowymi komunikacji miejskiej pociągami Regio w granicach administracyjnych miasta. Bez biletów pociągami mogą podróżować także pasażerowie, którzy mają darmowe przejazdy w Szczecinie.

Całkowite zamknięcie nitki wjazdowej na Trasie Zamkowej zostało zaplanowane na piątek (14 września) na godzinę 22:00. Kierowcy ponownie mają mieć do dyspozycji wszystkie pasy, ze świeżo ułożoną nawierzchnią, od rana w poniedziałek (17 września). Dodatkowo w nocy z 17 na 18 września planowane jest asfaltowanie zjazdu z Trasy Zamkowej w ulicę Jana z Kolna.

To już ostatnie duże utrudnienia związane z remontem Trasy Zamkowej, która ma ponad 2 km – zapewnia Hanna Pieczyńska. – Przypominamy, że prace obejmują odnowienie obiektu oraz elementów jego wyposażenia, przebudowę oświetlenia, remont kanalizacji deszczowej, naprawę powierzchni betonowych i stalowych, zabezpieczenia antykorozyjnego, wykonanie chodników, poprawę infrastruktury rowerowej, modernizację oznakowania nawigacyjnego. Za utrudnienia związane z remontem Trasy Zamkowej przepraszamy.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.