Diakun z poparciem PO i deklaracjami. Mówią o symbiozie młodości, energii, doświadczenia

Władysław Diakun zabiega o reelekcję na stanowisko burmistrza Polic. Przed drugą turą wyborów Platforma Obywatelska potwierdza swoje poparcie dla tego kandydata. Razem już rządzą w gminie, składają więc konkretne deklaracje. Deklarują np. 5 milionów co roku, przez 5 lat, na remont polickich dróg i wskazują, w jakiej kolejności będą to robić. Powiedzieli o tym na czwartkowej konferencji prasowej.

– Dziękuję za każdy oddany na mnie głos w pierwszej turze wyborów – mówi Władysław Diakun. – Uzyskane głosy wprowadziły mnie do drugiej tury. Bardzo proszę o oddanie na mnie głosu 21 kwietnia.

Policka Platforma Obywatelska popiera Diakuna od początku tej kampanii samorządowej — tuż przed jej rozpoczęciem WS Gryf XXI, z której jest obecny burmistrz, podpisała porozumienie z PO. A pierwszym tego efektem było powołanie na stanowisko zastępcy burmistrza Damiana Walczaka właśnie z PO.

– Burmistrz Diakun jest jedynym kanadydatem, który jest w stanie zagwarantować Policom dobry rozwój – mówił na czwartkowej konferencji Damian Walczak. – To osoba, która ma dobry kontakt z władzami powiatu, z władzami regionu, ma dobry kontakt z rządem. I jest w stanie te swoje dobre relacje wykorzystać i przełożyć na realny rozwój gminy i miasta Police.

Ale są też konkretne deklaracje. A przedstawił je Jakub Pisański, także zastępca burmistrza, który uzyskał już mandat radnego z WS Gryf XXI.

– W związku z dodatkowymi wpływami do budżetu z fabryki Polyolefins zamierzamy na przestrzeni najbliższych pięciu lat, zaczynając od roku bieżącego, przeznaczyć po 5 milionów rocznie na kompleksową modernizację i remonty dróg na terenie gminy. Zaczynamy od ul. Siedleckiej, następnie chcemy realizować ul. Roweckiego, Okulickiego, Kołłątaja, Mazurską. A więc przez 5 lat daje to 25 milionów. To deklaracja, której realizacji będzie dotrzymywał pan Władysław Diakun, kandydat i burmistrz gminy Police. Pieniądze wpływają już co miesiąc do budżetu, w wysokości pozwalającej na wygenerowanie tych 5 milionów już w tym roku i w kolejnych latach. Przygotowaliśmy listę najistotniejszych dróg gminnych, opublikujemy ją i będziemy to kolejno realizować.

Do głosowania na Władysława Diakuna zachęca też Janusz Szwyd, przewodniczący struktur powiatowych PO.

– Jesteśmy zwolennikami ewolucji, nie rewolucji — mówił. – Bo uważamy, że takie działanie spowoduje bardzo dobrą symbiozę między młodością, energią a doświadczeniem burmistrza. To może działać tylko i wyłącznie dla dobra naszego społeczeństwa.

Andrzej Bednarek, starosta policki, także jednoznacznie zadeklarował poparcie dla obecnego włodarza gminy.

– Dziesięć lat mam zaszczyt pełnić rolę starosty w imieniu społeczeństwa powiatu polickiego – powiedział. – Przez te 10 lat we wszystkich sprawach, które powiat policki osiągnął: w polityce społecznej, w budowaniu dróg — choćby na odcinku Police — Szczecin, w posprzątaniu śmieci przy ul. Kamiennej, w polityce senioralnej, współpracowaliśmy ze sobą. Dlatego nie mam żadnych wątpliwości, że mój kandydat, mój burmistrz, na którym rosłem samorządowo, to Władysław Diakun. 

Damian Walczak zwracał uwagę na potrzebę wykorzystywania funduszy zewnętrznych. Jego zdaniem, Diakun ma do tego najlepsze warunki.

– Jesteśmy z panem Diakunem jedyną ekipą, która ma większość w polickiej radzie miejskiej. I to są te warunki, żebyśmy mogli razem — ja, młody, z doświadczonym panem burmistrzem — współpracować i realizować naprawdę fajne rzeczy – podkreślił. – Z wykorzystaniem tych dobrych relacji z powiatem, województwem i rządem. To są dzisiaj rzeczy naprawdę bardzo istotne, żebyśmy mogli w mądry sposób wykorzystać fundusze zewnętrzne.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.