Dmochowski powalczy o fotel burmistrza

Sławomir Dmochowski

PiS przedstawiło swojego kandydata na burmistrza Polic. Jest nim Sławomir Dmochowski.

Kandydat wychował się w Policach. Mówi, że mieszka tutaj od ponad 50 lat. W mieście tym zdobywał też doświadczenie zawodowe – pracował jako kierownik na składowisku odpadów  w Leśnie Górnym, kierował Wydziałem Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Policach, był też urzędnikiem polickiego starostwa. W końcu objął funkcję prezesa zarządu spółki zależnej od Grupy Azoty „Police” – tutaj jego kadencja dobiegła końca i w związku z kandydowaniem na stanowisko burmistrza nie objął funkcji na kolejną.

Co obiecuje policzanom? Przede wszystkim niższe rachunki za wodę, ścieki i śmieci.

Zatrzymamy podwyżki cen za wodę, ścieki i odpady, może nawet je obniżymy – mówi Sławomir Dmochowski. – Pieniądze na to się znajdą. Nie będziemy szukać ich w kieszeniach policzan, znajdziemy je w systemie, który dzisiaj funkcjonuje. Deklarujemy wybudowanie w Policach 150 mieszkań w ramach programu „Mieszkanie+”.

Kandydat zapowiada też wybudowanie wodnego parku zabaw i uruchomienie „roweru miejskiego”.

Wodny park zabaw to koszt około 2 mln złotych – dodaje. – Te pieniądze też znajdziemy w ramach budżetu Polic. Deklarujemy, że znajdziemy również środki na rower miejski w Policach. Będziemy wspierali przedsiębiorczość, inwestycje, będziemy przyciągali kapitał.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.