Dwa dni na wyrównanie z 500+

rodzina na spacerze

Tylko dwa dni zostały na złożenie wniosku o pieniądze z programu 500+, jeśli ktoś chce je dostać z wyrównaniem od października. Spóźnialscy stracą co najmniej jedną wypłatę.

1 października ruszył nowy okres świadczeniowy w programie 500+, a przyjmowanie wniosków zaczęło się dwa miesiące temu. O wypłatę można wystąpić w dowolnym momencie, ale na wypłatę również za październik mogą liczyć tylko te rodziny, które zrobią to najpóźniej do końca miesiąca. Wtorek (31 października) to dla nich ostatni dzień.

Prawo do zasiłku z programu „Rodzina 500 plus” jest ustalane na dany okres świadczeniowy. Aktualny zaczął się 1 października i potrwa do 30 września 2018 roku. Złożenie wniosku do wtorku spowoduje, że ustalenie prawa do zasiłku i wypłata za październik, listopad i grudzień nastąpi nie później niż do 31 grudnia.

Spóźnialscy stracą. Złożenie wniosku później spowoduje, że prawo do świadczenia zostanie ustalone od miesiąca jego złożenia, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące.

Wniosek o wsparcie 500+ można złożyć osobiście w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania albo przesłać go pocztą.

Można też to zrobić online. Kanały są cztery: ministerialny portal Emp@tia, bankowość elektroniczna, Platforma Usług Elektronicznych ZUS oraz serwis obywatel.gov.pl. Pod tym linkiem można uzyskać dokładniejsze wskazówki.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.