Drogi, mieszkania, autobusy, stadion, źródła geotermalne… Plan Gryfa XXI na Police

Wspólnota Samorządowa Gryf XXI przedstawiła swój plan na kolejną kadencję. Zapowiada m.in., że jeśli wygra wybory, to w gminie Police zrealizuje ważne inwestycje drogowe, wybuduje więcej ścieżek rowerowych, zapewni miejsca w żłobkach i przedszkolach dla wszystkich najmłodszych policzan, wybuduje mieszkania komunalne, stworzy Centrum Usług Społecznych, a nawet poszuka źródeł geotermalnych. A pomóc w tym mają środki zewnętrzne.

– Mamy wyspecjalizowane do tego służby, mamy wyspecjalizowanych pracowników, którzy świetnie spełniają swoją rolę – podkreślił podczas środowej konwencji wyborczej Jakub Pisański, zastępca burmistrza Polic i już oficjalnie kandydat WS Gryf XXI do Rady Miejskiej.

Po przedstawieniu dotychczasowych efektów pracy tego rządzącego w gminie ugrupowania prezentował, co jeszcze jest do zrobienia – jeśli wyborcy pozwolą.

Przede wszystkim realizacja już rozpoczętego przedsięwzięcia związanego z budową obwodnicy Polic. W trakcie realizacji jest jej projekt techniczny. Gmina pozyskała na tę inwestycję 245 milionów złotych z Polskiego Ładu.

– I zamówiliśmy w trybie „zaprojektuj i wybuduj” realizację tejże obwodnicy – powiedział Pisański. – Obwodnica ta ma wprowadzać ruch z północnych dzielnic Szczecina na węzeł drogowy przy Zakładach Chemicznych w kierunku przeprawy tunelowej przez Odrę i dalej w kierunku Goleniowa.

Jeszcze w tym roku ma zaś powstać nowa droga łącząca oba nowe ronda – rondo Piłsudskiego z rondem Siedlecka. Będzie też remont drogi gruntowej w Drogoradzu.

– Ponad 19 mln dofinansowania mamy z inwestycji terytorialnych na zakup taboru autobusowego – kontynuował zapowiedzi zastępca burmistrza. – To pieniądze na kolejne 4 lata zakupów autobusów dla tego przedsiębiorstwa.

W planach jest też gruntowna przebudowa stadionu przy ul. Siedleckiej. I budowa ścieżek rowerowych.

– Jesteśmy po wstępnych uzgodnieniach z Wodami Polskimi i będziemy prowadzili na koronie wału przeciwpowodziowego, od Jasienicy nad rzeką Gunicą i dalej w ciągu Zatoki Odrzańskiej, 10-kilometrową trasę rowerową od Jasienicy do Trzebieży – mówi Pisański. – Na ten cel też mamy zapewnione dofinansowanie w Zintegrowanych Inwestycjach Terytorialnych.

W najbliższych planach jest też przekształcenie Ośrodka Pomocy Społecznej w Centrum Usług Społecznych – ma powstać w budynku obecnej szkoły przy ul. Tanowskiej.

Mają być też prowadzone poszukiwania na terenie Gminy Police źródeł geotermalnych.

– Jesteśmy blisko podpisania umowy o finansowanie takiego odwiertu – mówi Pisański. – To 18 mln złotych.

Powstawać też mają nowe mieszkania komunalne. Kolejny budynek z takimi mieszkaniami ma być wzniesiony przy zbiegu ulic Piłsudskiego i Wyszyńskiego. Zapowiadana jest również kontynuacja programu „Mieszkanie za remont”.

Do tego inwestycje w oświatę, m.in.: utrzymanie dwujęzycznych klas, bezpłatna nauka pływania, zapewnienie miejsc w żłobkach i przedszkolach dla wszystkich polickich dzieci.

– Kieruję tą gminą od 25 lat, ale nie sam, tylko ze współpracownikami – podsumował wystąpienie swojego zastępcy burmistrz Polic Władysław Diakun, który ubiega się o reelekcję. – I dzisiaj z podniesionym czołem możemy powiedzieć, że się udało bardzo dużo zrobić. Bo pracowaliśmy sumiennie, transparentnie i oddawaliśmy swoje siły dla dobra mieszkańców, dla dobra gminy Police i dla dobra tego miasta. Wszystkim, którzy tak pracowali rzetelnie, może w tej chwili są niewidoczni, bezimienni, chciałbym podziękować i życzyć zdrowia do działalności w przyszłości.

Na środowej konwencji Wspólnotę Samorządową Gryf XXI wsparli m.in. prezydent Szczecina Piotr Krzystek oraz wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski.

A oto listy kandydatów do Rady Miejskiej w Policach z WS Gryf XXI:

Okręg nr 1

1. Władysław Diakun

2. Małgorzata Siemianowska

3. Piotr Parzy

4. Zofia Hlek

5. Eliza Tomczak

6. Andrzej Partyka

7. Daniel Marecki

8. Adela Szczypka

9. Jan Wodziński

10. Artur Zagórski

Okręg nr 2

1. Jakub Pisański

2. Edyta Leśniewska

3. Piotr Diakun

4. Wiesław Gaweł

5. Wioletta Staśko

6. Mateusz Frąckowiak

7. Agata Mikołajczak

8. Marcin Michalak

Okręg nr 3

1. Andrzej Rogowski

2. Seweryn Pawłowski

3. Ilona Bednarek

4. Maciej Dolak

5. Władysław Kosiorkiewicz

6. Iwona Pokora

7. Joanna Jach

8. Daniel Kiełczewski

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.