Dwóch piratów drogowych straciło prawa jazdy. Za nadmierną prędkość

policyjny kogut

W niedzielę, 28 lutego, funkcjonariusze polickiej drogówki odebrali prawa jazdy dwóm kierowcom. Jeden przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h, drugi – o 68 km/h.

Pierwszego z nich funkcjonariusze zatrzymali rano (przed godz. 10) w centrum Polic. Ulicą, na której dozwolona prędkość to 40 km/h, 29-letni kierowca jechał mazdą mając na liczniku 96 km/h. Przyznał, że w niedzielny poranek nie spodziewał się w tym miejscu policjantów.

Jeszcze mocniej naciskał na pedał gazu 34-letni mieszkaniec Szczecina, który pędził chryslerem przez Tanowo z prędkością 118 km/h – czyli o 68 km/h za szybko.

– Dla kierujących kontrole zakończyły się zatrzymaniem dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz nałożeniem mandatu połączonego z punktami karnymi – informuje mł.asp. Katarzyna Leśnicka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Kierowca, który w terenie zabudowanym przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na trzy miesiące. Jeżeli w tym czasie zostanie przyłapany na kierowaniu pojazdem, zakaz będzie przedłużony na sześć miesięcy. Jeśli kierowca znów go zlekceważy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień. Aby je odzyskać, trzeba będzie ponownie przejść kurs i zdać egzamin na prawo jazdy.

fot. archiwum

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.