Dzieci pojadą na wakacje

kolonie w Puszczy Kampinoskiej

Dzięki III edycji akcji charytatywnej „Wakacje z Muszkieterami” dziewięcioro dzieci z powiatu polickiego wyjedzie 8 lipca na bezpłatne kolonie do Puszczy Kampinoskiej. Ich letni wypoczynek jest finansowany przez właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché, a organizuje go Fundacja Muszkieterów.

Łącznie w akcji weźmie udział 750 dzieci z całej Polski, w wieku 8-14 lat. Ambasadorką „Wakacji z Muszkieterami” jest medalistka olimpijska, Sylwia Gruchała, a honorowy patronat objął Rzecznik Praw Dziecka.

Dzieci podczas kolonii odwiedzą Warszawę – dla niektórych będzie to pierwsza wizyta w stolicy Polski. Na trasie zwiedzania znajdują się m.in. Pałac Kultury i Nauki, Centrum Nauki Kopernik i PGE Narodowy.

− Każde dziecko zasługuje na niezapomniane wspomnienia z wakacji oraz odpoczynek po roku szkolnym – mówi Sylwia Gruchała, ambasadorka „Wakacji z Muszkieterami”. – Jest to niezwykle ważne dla rozwoju dziecięcej ciekawości i kreatywności. Wizyta w Warszawie oraz Puszczy Kampinoskiej to dla podopiecznych Fundacji niepowtarzalna okazja zawarcia nowych przyjaźni czy też odkrycia swoich pasji.

Przez 3 lata, dzięki właścicielom sklepów Intermarchè i Bricomarchè oraz Fundacji Muszkieterów, już blisko 3000 potrzebujących dzieci wyjechało na wakacje. Tegoroczna edycja projektu obejmie około 750 podopiecznych Fundacji Muszkieterów w całej Polsce.

Kolonie potrwają aż do początku września. W sumie zaplanowano 8 turnusów.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.