Dzieci zatrute czadem w Mierzynie

czad, dym, ogień

W Mierzynie troje dzieci i dwie osoby dorosłe podtruły się czadem. Trafiły do szpitala. Do zdarzenia doszło dziś (wtorek, 6 listopada) po godz. 21 w jednym z mieszkań przy ul. Grafitowej.

Źródłem tlenku węgla był prawdopodobnie piecyk gazowy – informuje st. kpt. Piotr Maciejczyk, zastępca komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach. – Na miejsce pojechały dwa zastępy strażaków z Wołczkowa i Dobrej. Lokatorzy i ich goście byli już na zewnątrz. Wszyscy poszkodowani, pięć osób, trafili do szpitala.

Na szczęście lokatorzy szybko zareagowali na pierwsze objawy podtrucia, jakie wystąpiły u jednej z osób przebywających w mieszkaniu. Nie doszło do tragedii.

Poszkodowane osoby zostały odwiezione do szpitala w stanie niezagrażającym ich życiu – poinformowała Maria Flisznik z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

To pierwszy przypadek zatrucia czadem w tym sezonie grzewczym na terenie powiatu polickiego. Komendant straży pożarnej w Policach przypomina o konieczności zadbania o bezpieczeństwo w swoich mieszkaniach i domach.

Trzeba pamiętać o przeglądzie przewodów wentylacyjnych i urządzeń spalinowych, warto zaopatrzyć się w czujkę na tlenek węgla, bo on jest bezwonny i bezbarwny, za to śmiertelnie niebezpieczny – podkreśla st. kpt. Piotr Maciejczyk.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.