Fotografie w piwnicznej witrynie

fotografia

W Szczecinie w witrynie lokalu piwnicznego od niedzieli (7 października) oglądać będzie można zdjęcia Śródmieścia. Za darmo i o każdej porze.

To już trzecia ekspozycja w GALERII [OD] ULICY – w witrynie przy ul. Rayskiego 23. Wystawa „the edges”, czyli „krawędzie”, to zbiór fotografii detali Śródmieścia – nie zawsze ładnych czy estetycznych, często niezauważanych przez samych mieszkańców.

Claire Kidman, autorka wystawy, nie mieszka w Szczecinie. Nie mieszka nawet w Polsce, więc jej spojrzenie to wizja osoby przyjezdnej, osoby z zewnątrz – tłumaczy Kinga Rabińska ze Stowarzyszenia „Oswajanie sztuki”, inicjatora GALERII [OD] ULICY.

Powstanie wystawy „the edges” poprzedził spacer fotograficzny po Śródmieściu, w którym wzięli udział mieszkańcy. Jego efekty będzie można podziwiać podczas otwarcia – niektóre ze zdjęć jego uczestników, skupiające się na niezwykłych detalach centrum Szczecina, będzie można zabrać ze sobą.

Wystawa „the edges” autorstwa Claire Kidman zostanie otwarta w niedzielę, 7 października, o godz. 14:00 przy ul. Rayskiego 23. Wstęp wolny.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.