Będzie więcej zawałów

zmiana czasu

W niedzielę pośpimy krócej. Ta zmiana czasu nie pozostaje bez wpływu na nasze samopoczucie i zdrowie. Możemy nawet przez tydzień odczuwać zmęczenie oraz dezorientację. W tym okresie zwiększa się też ryzyko wystąpienia zawału serca. Zadbajmy o siebie.

Większość lekarzy nie ma wątpliwości – taka zmiana czasu zaburza u nas rytm dobowy wydzielania hormonów. Rozregulowuje nasz zegar biologiczny – zmienia się przecież czas snu, czas spożywania posiłków… To nie może być obojętne dla naszego zdrowia i samopoczucia. Dlatego możemy odczuwać zmęczenie, przygnębienie, dezorientację.

Przywyknięcie do nowego rytmu zająć może nawet tydzień.

Kardiolodzy zwracają uwagę, że w tych pierwszych dniach zmiany czasu z zimowego na letni przybywa świeżych zawałów serca. Za to podczas zmiany czasu w drugą stronę ta liczba się o tyle samo zmniejsza.

Jak więc pomóc sobie w tym pierwszym tygodniu po zmianie czasu?

Na pewno warto wygospodarować więcej czasu na relaks, odpoczynek, spacer. Warto w tym czasie sprawiać sobie drobne przyjemności, ale takie bardziej wyciszające niż ekscytujące.


Pamiętaj! Informacje zawarte na tym portalu nie mogą zastąpić kontaktu z lekarzem!

2 Thoughts to “Będzie więcej zawałów”

  1. […] Zmiana czasu to jednak nie tylko zamieszanie w komunikacji. Ma też inne negatywne skutki uboczne. Tu możecie poczytać o wpływie zmiany czasu na nasze zdrowie. […]

  2. […] A tutaj możesz poznać inne skutki zmiany czasu z zimowego na letni. […]

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.