Kierowcy ciężarówek wyłączeni z kwarantanny po przekroczeniu granicy

Granice pozostają zamknięte do 13 kwietnia – potwierdził na konferencji prasowej minister Mariusz Kamiński. Do tego, jak już informowaliśmy, od piątku (27 marca) będą jeszcze większe ograniczenia w ich przekraczaniu.

Obostrzenia dotyczą osób, które mieszkają po jednej stronie granicy, a pracują po drugiej. Ich też będzie obejmował obowiązek kwarantanny. Ale wciąż nie będą jej podlegać kierowcy samochodów ciężarowych.

– Granice naszego kraju do 13 kwietnia pozostają zamknięte – mówił dzisiaj (25 marca) na konferencji prasowej szef MSWiA Mariusz Kamiński. – Nie oznacza to oczywiście zamknięcia na przepływ towaru. Wszelkie towary, które są niezbędne dla naszych obywateli i dla naszego kraju, dla handlu, cały czas płynnie przekraczają granice. Wprowadziliśmy nowe obostrzenia dla tych, którzy pracują na co dzień po drugiej stronie granicy. Oni mają w tym momencie, na mocy rozporządzenia Ministra Zdrowia, dwa dni na ustabilizowanie swojej sytuacji zawodowej. Od piątku te osoby, które będą przekraczały granicę polską, będą poddane rygorowi dwutygodniowej kwarantanny.

Za to Komendant Główny Straży Granicznej potwierdził, że to obostrzenie nie dotyczy kierowców ciężarówek, którzy przekraczają granicę.

– W tym samym rozporządzeniu Ministra Zdrowia są wykluczenia decydujące o tym, które osoby nie podlegają kwarantannie – mówił komendant Tomasz Praga. – To m.in. kierowcy samochodów ciężarowych.

One Thought to “Kierowcy ciężarówek wyłączeni z kwarantanny po przekroczeniu granicy”

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.