Kliknął i stracił 13 tysięcy. Oszuści wciąż aktywni

Mieszkaniec powiatu polickiego odebrał SMS o tym, że ma zapłacić 1,6 zł za zamówioną paczkę. Kliknął w zamieszczony w wiadomości link do strony internetowej. Uwierzył, że dla ułatwienia transakcji. Następnego dnia stwierdził, że z jego konta zniknęło ponad 13 tys. złotych.

Link przekierowywał do fałszywej strony. Ta umożliwiała zalogowanie się do konta bankowego. Oszukany mężczyzna sam podał login i hasło, potwierdził przelew….

Dopiero następnego dnia zobaczył, że z konta zniknęła mu tak duża kwota. Zgłosił się na policję. Policjanci po raz kolejny apelują o szczególną ostrożność wobec wiadomości sms, które zachęcają do kliknięcia w podany w nich link dla dokonania nawet drobnych płatności. Linki te mogą kierować na fałszywą stronę banku.

– Nie odpowiadajmy na te wiadomości i nie korzystajmy z umieszczonych w nich linków, chrońmy swoje dane – podkreśla sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka z Komendy Powiatowej Policji w Policach. – Oszuści stosują przeróżne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Zanim przekażemy jakiekolwiek pieniądze, sprawdźmy stronę internetową wskazaną w wiadomości i ustalmy czy faktycznie zalegamy z płatnościami.

fot. Pete Linforth / Pixabay

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.