Kobieta, u której potwierdzono koronawirusa, to pracownica Wojewódzkiego Urzędu Pracy

Kolejny potwierdzony w Szczecinie przypadek koronawirusa w Szczecinie, o którym informowaliśmy w niedzielę (15 marca) wieczorem dotyczy kobiety ze Szczecina. Powróciła z Niemiec (Monachium). Do szpitala przy ul. Arkońskiej dotarła własnym transportem.

– Trwa postępowanie epidemiologiczne, ustalane są osoby z kontaktu – informuje Małgorzata Kapłan, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. – Łącznie na terenie województwa zachodniopomorskiego jest 6 hospitalizowanych przypadków zakażenia koronawirusem (1 Szczecin, 3 powiat stargardzki, 2 powiat policki).

Marszałek województwa zachodniopomorskiego poinformował na Twitterze, że osobą zdiagnozowaną w niedzielę (15 marca) w Szczecinie jest pracownica jednego z podległych mu urzędów. Rzeczniczka marszałka, Gabriela Wiatr potwierdza, że chodzi o Wojewódzki Urząd Pracy.

„Niestety kolejny stwierdzony w Szczecinie przypadek #koronawirus to pracownica naszej jednostki – jednego z podległych urzędów. Jej stan jest dobry, lecz należy się liczyć ze znacznymi utrudnieniami w pracy, lub zawieszenia działalności jednostki.” – napisał marszałek.

Według danych Ministerstwa Zdrowia w Polsce do tej pory stwierdzono 150 przypadków zakażenia koronawirusem.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.