Konsultacje w sprawie obwodnicy Polic. Każdy ma prawo głosu

Do 28 lutego 2023 r. potrwają konsultacje społeczne dotyczące wyboru preferowanego korytarza obwodnicy Polic. Władze gminy zapewniają, że każdy głos jest ważny. I tłumaczą, że te konsultacje to nie plebiscyt.

Przypominamy: gmina Police ma obiecane prawie 250 mln zł dofinansowania na budowę drogi przebiegającej obok miasta i prowadzącej do projektowanego zachodniego obejścia drogowego Szczecina. Konsultacje dotyczą przebiegu obwodnicy Polic. Obecnie rozważane są dwa główne warianty, nazywane roboczo „żółty” i „niebieski”.

W pierwszym z nich droga miałaby przebiegać od połączenia ulic Stołczyńskiej i Nadbrzeżnej w kierunku torów kolejowych, dalej pod nimi do ul. Przęsocińskiej i lasem po południowej stronie miasta do ul. Tanowskiej. Wariant drugi różni to, że trasa od drogi między Policami i Siedlicami odbijałaby na południe, abo ominąć od zachodu Przęsocin i dotrzeć do projektowanej Trasy Północnej (w Szczecinie) oraz do Szosy Polskiej.

– Dostajemy już różne opinie i propozycje – napisał w komunikacie o konsultacjach burmistrz Polic Władysław Diakun. – Konsultacje społeczne to nie ranking przebiegów. Wasze merytoryczne opinie pozwolą wybrać najkorzystniejszy przebieg. Każda propozycja budowy nowych odcinków drogi dojazdowej do Zachodniego Obejścia Szczecina niesie za sobą z jednej strony ogromne wyzwanie realizacyjne, z drugiej w sposób nieodwracalny zmieni charakter terenu przez który przebiega. Będzie miała wpływ na Wasze przyzwyczajenia, otoczenie i miejsca zamieszkania. Każdy z Państwa, kto bierze udział w konsultacjach, ma swoje racje, a każda opinia jest dla nas ważna i godna szacunku.

Opinie można przesyłać mailem na adres obwodnicapolic@police.pl lub zgłosić je ustnie do protokołu w polickim magistracie. Można też wysłać je klasycznie, w formie papierowej, do Urzędu Miejskiego w Policach (ul. Stefana Batorego 3, 72-010 Police), z dopiskiem „Konsultacje – obwodnica Polic”. Termin – do 28 lutego. W konsultacjach mają prawo brać udział tylko osoby zamieszkujące na stałe na terenie gminy Police.

Mapka pokazująca proponowane przebiegi obwodnicy Polic w pełnej rozdzielczości jest dostępna w gminnym Biuletynie Informacji Publicznej.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.