Krwiodawcy godni naśladowania. Medal za postawę

Czwarty w historii medal od powiatu polickiego za postawę godną naśladowania trafił do Klubu Honorowych Dawców Krwi w Policach.

Nie jest łatwo go zdobyć. Przez pięć lat przyznano tylko cztery takie wyróżnienia (razem z tym dla krwiodawców). Został wręczony podczas gali zorganizowanej w sobotę (28 września) z okazji 45-lecia Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Klub HDK im. H. Dunanta w Policach przy Grupie Azoty Zakłady Chemiczne „Police” SA.

Medal za „Postawę godną naśladowania” przyznawany jest w porozumieniu z burmistrzami i wójtami gmin powiatu polickiego z jednoczesną rekomendacją komendantów powiatowych straży pożarnej i policji.

Nie mieliśmy wątpliwości – powiedział starosta policki Andrzej Bednarek. – Ta postawa od 45 lat czyni tę organizację godną naśladowania. Miło mi przekazać ten symboliczny, czwarty od pięciu lat, medal.

Podziękowania i deklaracje wsparcia składali również przedstawiciele gminy oraz zarządzający GA ZCh „Police” (zakład objął klub swoją opieką).

Ale tego dnia najważniejsi byli sami krwiodawcy. Najbardziej zasłużeni zostali odznaczeni.

Policcy honorowi krwiodawcy mają złote serca, bo dzień w dzień niosą pomoc, ratując życie mieszkańców powiatu i województwa – powiedział Paweł Fiałkowski, prezes klubu. – Wszyscy wiemy, że krew to najcenniejszy lek, którego nie da się wyprodukować w żadnym koncernie farmaceutycznym.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.